Секрети популярності ситцю і ситцевих штор
Завдяки своїй екологічності і доступною ціною ситець дуже популярний у багатьох країнах. За основу у виробництві ситцю беруть натуральну тканину з бавовни — міткаль. Вона відрізняється простим полотняним переплетенням ниток і використовується як напівфабрикат для виготовлення різних видів тканин. До XIX століття в Росію ошатний матеріал ввозили з Індії та Європи. Його затребуваність сприяла розвитку мануфактури і виробництва тканини безпосередньо в самій державі.
На кінцевому етапі обробки матеріал покривають малюнком, з чим пов'язана назва ситцю, в перекладі означає «строкатий». Узори наносять друкованим способом виключно екологічно безпечними фарбами. Сучасні тканини включають в себе широкий асортимент кольорів, орнаментів і візерунків. Дизайнери часто використовують ситець для декору в стилі кантрі або прованс.
Штори з ситцю: в якому приміщенні краще застосувати?
Найбільш поширений варіант застосування тканини — у вигляді кухонних штор, користується величезним успіхом у господинь. Головною їх перевагою вважається щільність, естетичний зовнішній вигляд, довгостроковість експлуатації. Довжина варіюється в залежності від особистих переваг, але частіше спадає трохи нижче підвіконня.
Крім функції прикраси ситцеві штори забезпечують ізоляцію від проникнення холодного повітря, а також захищають приміщення від ультрафіолетових променів в літній час. У порівнянні з синтетичними фіранками вони чудово утримують вуличну пил і зміг. Захисні властивості штор можна посилити шляхом доповнення підкладки. Ступінь ізоляції при цьому зросте в кілька разів, що істотно позначиться на збереженні тепла і економії опалення.
Вітальню оформляють шторою з ситцю в підлогу, в поєднанні з невагомою органзою або сітчастим тюлем. Для обважнення вироби і додання індивідуальності комплект по краю можна обшити ошатною стрічкою або фестонами. При бажанні на карнизі закріплюють відповідний ламбрекен, що надає закінченість композиції.
Як доглядати за ситцевій тканиною
Дотримання простих правил збереже новизну ситцю і значно подовжить час його використання. Тканину можна прати в машинці з урахуванням деяких нюансів:
- Вибір ручного режиму з максимальною температурою 30 градусів.
- Застосування не агресивних миючих засобів, наприклад, шампуню.
- Використання в процедурі мінімальної кількості солі через порошкоприемник.
- Добавка столової ложки оцту для пом'якшення тканини під час полоскання.
- Віджим при найменших обертах.
Рекомендується після прання залишити тканина з ситцю в ємності, наповненою холодною водою, потім акуратно промити і викласти на дно ванни для повного стікання. Періодично штору слід перевертати, щоб уникнути скупчення води. Після цього вивісити на підлогову сушарку і ретельно розгладити поверхню тканини без натягування.
- Що таке вулична тканина дралон: сфера та можливості застосуванняОзнайомтеся з унікальними властивостями вуличної тканини дралон, що пропонує міцність, стиль та функціональність для вашого відкритого простору. У нашій статті ви знайдете інформацію про переваги цього матеріалу, а також дізнаєтеся про великий вибір дизайнів та можливість індивідуального пошиття штор, чохлів та подушок в інтернет-магазині штор Танова
- Чи модні зараз ламбрекени? Відповідає текстильний декоратор інтернет магазину штор.У нашій статті розглянуто модні та функціональні аспекти ламбрекенів, їх поєднання із сучасними стилями дизайну, а також рекомендації щодо вибору більш практичних рішень, таких як рулонні штори, для певних приміщень.